aktualności

09/06/2022

Knight Frank zarządcą L’UNI

POWRÓT

Firma doradcza Knight Frank została wybrana na zarządcę rewitalizowanego właśnie budynku biurowego L’UNI, położonego w centrum Wrocławia. Powierzchnia obiektu wynosi 3 600 m kw. Wyróżnia się on niespotykaną w tej historycznej części Wrocławia przestrzennością i nowoczesnością oraz wyjątkowym widokiem na Odrę.

„Zdecydowaliśmy się na wybranie firmy Knight Frank na zarządcę budynku ze względu na duże doświadczenie jakie posiada w zakresie zarządzania biurowcami. Naszym zdaniem przełoży się to na bezpieczeństwo i odpowiednią realizację potrzeb najemców, a także profesjonalne zadbanie o sam obiekt. Nie bez znaczenia pozostają również nasze doświadczenia przy dotychczasowej współpracy z doradcami Knight Frank przy komercjalizacji biurowca” - dodaje Waldemar  Weintritt, Project Engineer w firmie doradczej JP Weber, która zarządza projektem rewitalizacji budynku.

L’UNI powstaje w dawnym budynku Wydziału Farmacji Akademii Medycznej. Nazwa budynku nawiązuje do francuskiego słowa „L’Université”, które nierozerwalnie łączy się z historią tego miejsca. Ten neorenesansowy budynek z 1866 roku położony w obszarze Starego Miasta, przy budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, oferuje wyjątkowy widok na Odrę. Rewitalizacja budynku ruszyła w połowie 2020 roku i prowadzona jest pod bacznym okiem konserwatora zabytków. Termin oddania do użytku zaplanowany jest na II kw. 2022 roku. Zarówno inwestorowi, jak i pracowni odpowiedzialnej za projekt „Maćków Pracownia Projektowa”, zależy na przywróceniu budynkowi jego dawnego blasku i połączeniu historycznej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami. Docelowo biurowiec oferować będzie około 3 600 m kw. powierzchni biurowej, a górna kondygnacja zyska przeszklenie umożliwiające podziwianie panoramy mostów Uniwersyteckich, Tamki i Wyspy Słodowej.

„L’UNI to wyjątkowy biurowiec na mapie Wrocławia. Przemawia za tym nie tylko historyczny charakter obiektu, wykończenie w najwyższym standardzie, czy dbałość o każdy detal, ale również nowoczesne udogodnienia jakie oferuje. Cieszymy się, że właściciel budynku obdarzył nas zaufaniem i powierzył nam zarządzanie L’UNI. Z naszej strony mogę zagwarantować, że dołożymy wszelkich starań, żeby najemcy czuli się w nim jak najlepiej, a ich praca przebiegała w komfortowych warunkach,”dodaje Izabela Miazgowska, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami w Knight Frank.

Strona internetowa: Proformat