aktualności

26/07/2022

Koniec prac rewitalizacyjnych w L’UNI

POWRÓT

Prace rewitalizacyjne prowadzone w nowoczesnym biurowcu L’UNI w sercu Wrocławia dobiegają końca. Inwestycja realizowana jest w neorenesansowym budynku dawnego wydziału Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obiekt został całkowicie zmodernizowany i wykończony w najwyższym standardzie. Już na jesieni do L’UNI wprowadzą się pierwsi najemcy.

„Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prace budowlane na zewnątrz i wewnątrz L’UNI dobiegają już końca. Przestrzenie wspólne są już wykańczane. Zakończył się montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych. Gotowe są windy. Obecnie wykonywane są próby i odbiory techniczne. Zaawansowane prace trwają również na zewnątrz budynku. Bryła budynku ma już docelowy wygląd. Położone zostały już tynki, odrestaurowano zabytkowe elementy tj. rzeźby popiersi na zwieńczeniu pilastrów. Teraz porządkowany i zagospodarowywany jest teren w sąsiedztwie L’UNI” - mówi Waldemar Weintritt, Project Engineer w firmie doradczej JP Weber, która pełni nadzór inwestycyjny nad L’UNI.

L’UNI swój wyjątkowy charakter zawdzięcza połączeniu zabytkowych elementów z nowoczesną myślą architektoniczną. Na uwagę zasługuje przeszklony dach, który został pokrywy ceramicznym nadrukiem. Inwestor zdecydował się na zastosowanie takiego rozwiązania, żeby podkreślić unikalny charakter inwestycji. Warto wspomnieć, że jedyny budynek referencyjny, w którym zastosowano technologię ceramicznego nadruku z gradientem znajduje się w Londynie. Górna kondygnacja dzięki przeszkleniu umożliwi podziwianie panoramy mostów Uniwersyteckich, Tamki i Wyspy Słodowej.

Wrocław to drugie po Krakowie miasto z największymi zasobami biurowymi, które na koniec czerwca 2022 wynosiły 1,28 mln m kw. Z uwagi na ograniczoną dostępność działek i obiektów w najatrakcyjniejszych częściach miasta, tym bardziej doceniamy potencjał L’UNI. Od początku wiedzieliśmy, że to wyjątkowy projekt, a kolejni najemcy to potwierdzają. L’UNI łączy w sobie atuty super nowoczesnego biurowca i zabytkowego budynku.” - komentuje Anna Patrzyk-Sperzyńska, Associate Director w Knight Frank.

L’UNI powstał w dawnym budynku Wydziału Farmacji Akademii Medycznej. Nazwa budynku nawiązuje do francuskiego słowa „L’Université”, które nierozerwalnie łączy się z historią tego miejsca. Ten neorenesansowy budynek z 1866 roku położony w obszarze Starego Miasta, przy budynku głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, oferuje wyjątkowy widok na Odrę. Rewitalizacja budynku ruszyła w połowie 2020 roku i prowadzona była pod bacznym okiem konserwatora zabytków. Termin oddania do użytku zaplanowany jest na sierpień 2022 roku. Zarówno inwestorowi, jak i pracowni odpowiedzialnej za projekt „Maćków Pracownia Projektowa”, zależało na przywróceniu budynkowi jego dawnego blasku i połączeniu historycznej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami. Biurowiec oferuje około 3 600 m kw. powierzchni biurowej.

Strona internetowa: Proformat